Hírek

Elfogadhatatlan, hogy az Európai Parlament baloldala ismét Magyarországot támadja 

2024. 07. 19.

„Elfogadhatatlan, hogy az Európai Parlament baloldala mai Ukrajnáról szóló határozatában ismét Magyarországot és a magyar miniszterelnököt támadja. Elfogult háborúpártiságukban Orbán Viktort jobban bírálják, mint az orosz agresszort” – mondta el Gál Kinga, a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának elnöke az Európai Parlament mai Ukrajna-határozata kapcsán.

Gál Kinga, a Patrióták Európárt frakció első alelnöke elmondta: a szöveg több ponton is támadja Magyarországot és Orbán Viktort a békepártiság miatt, és hemzseg a háborúpárti kinyilatkoztatástól, amelyek az eszkaláció veszélyével fenyegetnek.

„Új ciklus, a régi lemez. Az európai, háborúpárti baloldal ismét támadásba lendült Magyarország ellen azért, mert mi a béke pártján állunk. A tétet viszont emelték: már nyugati fegyverek bevetését követelik orosz területek ellen. Ezzel nyíltan háborút hoznának ránk. Mi az öldöklés és a pusztítás megállítását, mielőbbi fegyverszünetet és béketárgyalásokat követelünk” – mondta el az EP-képviselő.

Gál Kinga hozzátette: a Patrióták Európáért frakció nevében alternatív határozati javaslatot nyújtottak be, ami diplomáciai erőfeszítéseket sürget, és a béke fontosságát hangsúlyozza. Ezen kívül felhívja Ukrajnát a nemzeti kisebbségek jogainak tiszteletben tartására és az ezzel kapcsolatos vállalásaik teljesítésére.

Ferenc Viktória, a Fidesz-KDNP kárpátaljai képviselője kiemelte: Magyarország folyamatos támogatást nyújt Ukrajnának, legyen szó koronavírus-járvány vagy háború nehézségeiről. Kiemelte: „A háború kitörésével mérhetetlen szenvedést él meg Ukrajna lakossága, az emberáldozatok száma egyre növekszik. A legutóbbi kijevi Okhmatdyt kórház gyermekosztályát ért súlyos támadás különösen megrendítő, hiszen ártatlan civil áldozatokat követelt. Ennek az erőszaknak mihamarabb véget kell vetni, tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség. „A kárpátaljai magyar közösség tagjainak mindennapjait a háború okozta szenvedések mellett kisebbségi jogaik korlátozása is nehezíti, ezért elengedhetetlen, hogy Ukrajna uniós csatlakozásának folyamatában a nemzeti kisebbségek jogi helyzetének rendeződése megtörténjen.”