Hírek

A baloldal Strasbourgban akar elégtételt venni a választási vereségért

2014. 10. 16.

Az önkormányzati választásokon idén már harmadik alkalommal szenvedett súlyos vereséget a magyar baloldal. Úgy látszik, semmit sem tanultak a múlt kudarcaiból. Ahogy eddig, most is európai szövetségeseikhez fordulnak azért, hogy a brüsszeli színtéren igyekezzenek elégtételt venni. Tudniuk kell azonban, akárhányszor is támadják az EP-ben Magyarországot, a magyar választók döntését nem lehet felülírni sem Strasbourgban, sem Brüsszelben. A Fidesz-KDNP képviselői készen állnakarra, hogy ahogyan az elmúlt évek során, úgy a keddi plenáris vitán is kiálljanaka nemzeti érdekekért.
 
Háttér: A mai napon az EP Elnökök Értekezlete a baloldali képviselők többségi szavazatával úgy döntött, hogy plenáris ülésen kedden este vitát tart Magyarországról.