
2006. október 23-án soha el nem évülő politikai és történelmi bűnt követett el Gyurcsány Ferenc
2021. 11. 10.
A Polgári Magyarországért Alapítvány Brüsszeli Képviselete és a Magyar Hullám Közéleti és Kulturális Társaság szervezésében került sor az ELK*RTUK c. film brüsszeli premierjére. Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának vezetője köszöntőbeszédében kiemelte: az 1956-os forradalom 50. évfordulóján Gyurcsány Ferenc egyszerre követett el politikai és történelmi bűnt: parancsára alkalmaztak a miniszterelnöki hazugságai miatt tiltakozók letörésére tömeges törvénytelen rendőri erőszakot, tiporták véres rendőrcsizmák a magyar jogállamiságot, és elégtételt akart venni a jóakaratú magyarokon az ’56 miatti, az egész posztkommunista baloldalt átjáró politikai frusztrációikért. „A magyar baloldalt soha többé nem szabad még a hatalom közelébe sem engedni, mert máskülönben megint előfordulhat, hogy újra fegyvert fog a nemzetére – emlékeztetett Deutsch Tamás.
Gyurcsány Ferenc soha el nem évülő politikai bűne, hogy 2006. október 23-án parancsára „a szó szoros értelmében véres rendőrcsizmák tiporták a jogállamiságot Magyarországon”, nyílt hadüzenetként a legelemibb demokratikus és jogállami normák ellen. Politikai bűn, hogy „Gyurcsány rendőrterrort alkalmazott a más politikai véleményen lévőkkel szemben és a posztkommunista magyar baloldal vezéreként elégtételt akart venni a jóakaratú magyarokon az ’56 miatti személyes, családi és az egész posztkommunista baloldalt átjáró politikai frusztrációikért” – hangsúlyozta.
„Brüsszel urainak a magyarokat, a jogállamiságot és a demokráciát egyaránt cserbenhagyó cinkos falazása és hallgatása a 2006-os Gyurcsány-féle rendőrterrorral kapcsolatban teljességgel hitelteleníti a brüsszeli bürokraták minden szövegelését a jogállamiságról” – emelte ki a delegációvezető.
„A magyar baloldal 1945 után, 1956-ban és 2006-ban is fegyvert fogott a nemzetére. A magyar baloldalt ezért soha többé nem szabad még a hatalom közelébe sem engedni, mert máskülönben megint előfordulhat, hogy újra fegyvert fog a nemzetére” – zárta köszöntőjét Deutsch Tamás.